Amikor Bringásékhoz megérkezik a gólya, és a család legújabb tagjának a súlya végre 9 kilóra gyarapszik, már semmi nem tartja vissza attól a szülőket, hogy az utódjukból is jó bringásembert kezdjenek faragni. Ehhez pedig úgy érdemes nekilátni, hogy ahová csak lehet, magukkal viszik a csemetét a kerékpárjukon. A kis lurkó imádni fogja a suhanást, és mondhatni az anyatejjel együtt szívja majd magába a biciklizés szeretetét.
Persze a szülőkben felmerülő egyik legfontosabb kérdés, hogy milyen biciklis gyerekülést válasszanak. Ezen a ponton nyilvánvalóan mindenki a biztonságra fókuszál. Bizonyos szempontból a kényelem is a biztonságot szolgálja, hiszen egy gagyi ülésben, ami itt nyom, ott szorít, egy idő után ficánkolni fog a gyerkőc, és ez erősen veszélyezteti a flott és biztonságos haladást. Szóval nagyon fontos, hogy az ülés kényelmes legyen.
Lássunk még néhány megfontolandó szempontot!
Az alábbi pontok triviálisnak tűnhetnek, de talán mégis hasznosak így csokorba szedve:
- Gyakoroljunk! A bringán ülő gyerek miatt eltolódik a bicikli súlypontja, megváltozik a stabilitása, és kell némi rutin, mire biztonságossá válik a tekerés.
- Csak akkor használjunk csomagtartóra rögzíthető gyerekülést, ha a csomagtartó kellőképp terhelhető.
- A dönthető modellek előnye, hogy ha a gyerkőc útközben elalszik – ami kicsik esetében könnyen megtörténhet –, a feje nem bukik előre.
- Az öv mindig legyen passzentos! Ha véletlenül borul a bringa, az öv a helyén tartja a gyerkőcöt, és a minőségi kerékpár gyerekülés oldalvédelme komoly sérülésektől óvja meg a kicsit.
- Mindenképp olyan terméket használjunk, amelynek az övét a gyerek nem tudja kikapcsolni.
- A bukósisak kényelmesen férjen el a háttámla előtt.
- Lehetőleg ne a huszadik gyereket kiszolgáló, tizenötször borult, repedt, a napon halványra szívódott darabba ültessük szemünk fényét, mert könnyen megeshet, hogy a lestrapált műanyag már kevéssé bírja a gyűrődést.
- + 1 szempont: legyen gyerekülés a biciklin, és ne szállítsuk a gyerkőcöt közvetlenül a csomagtartón!